Fatih Mobil
sidebar search EN

Başkan'dan

Sevgili Fatihliler,

Her ne kadar Ocak ayı ile birlikte şehrimizin ve ülkemizin havası soğuduysa da hem iç hem de dış siyaset sıcak gündemini korumaya devam ediyor. Her alanda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseliş sürecine giren ülkemizin hızı İnşallah 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde yeni bir ivmeyle daha da üst düzeylere çıkacaktır. Güçlü Türkiye için verilen bu kutsal mücadeleye bizler de Fatih ölçeğinde büyük bir inanç ve heyecanla gece gündüz demeden destek vermeye devam ediyoruz. Bundan dolayı her günümüzü bir önceki güne göre daha iyi değerlendirerek Fatih’e ve Fatihlilere hizmetin en iyisini sunmanın gayreti içindeyiz.

Sevgili Fatihliler,

Bu ay, çevre temizlik, zabıta, park bahçeler ve fen işleri müdürlüklerimizde yol, kaldırım, meydan düzenleme ve bakım onarım çalışmalarımız ara vermeden sürdürüldü. Gıda yerlerinin denetimi, sokak ve parklarda asayişin sağlanması, çevreye verilen rahatsızlıkların önlenmesi, soğuk gecelerde dışarıda kalanlara barınma yeri temin edilmesi gibi hizmetlerin yanında; günde iki milyonun üzerinde insanı ağırlayan şehrimizin temizliği yeni temin ettiğimiz süpürge araçlarımızla itina ile sağlanmaktadır. Şehrimizin yeşil alanlarına kışlık çiçek ekimi, cami bahçelerinin, türbelerin, hazirelerin ve ağaçların bakımına başlanmıştır.

Ayvansaray, Yenikapı ve Duhaniye otoparklarımız hizmete açıldı. Draman, Sarayağa, Kadıçeşme ve Hacı Evhaddin’deki otoparklarımızın inşaatları bitmek üzeredir. Yeni Gayret Spor Kulübü’ne, yeni bir spor kulübü binası yapılarak teslim edildi. Topkapı Sosyal Tesisi ile Kemikli Burun Millet Bahçesi ve Sosyal Tesisi bitmek üzere. Ayrıca Vani Dergâhı Bilgi Evi ile Kütüphanesi Dervişali Semt Konağı Bilgi Evi ve Kütüphanesi, Süleymaniye (Vefa) Millet Kıraathanesi, Kadırga Lisesi Ulusal Spor Salonu eserlerimizin yapım işi sona yaklaştı.

Sohta Sinan ve Karamani Piri Mehmet Paşa Camilerinin lavabo ve şadırvanları yenilendi. Yokuş Çeşme, Keçeci Meydanı ve Öztan Sokakları ile Altı Mermer ve Vezir Caddeleri yenilendi.

Bu arada Muhtarlarımızla geleneksel kahvaltılı toplantımızı yeni Kaymakamımız Sayın Kaan Peker’in katılımıyla gerçekleştirdik.

İki binin üzerinde sahipsiz köpeğimizin rehabilite edildiği hayvan barınağımızın kış bakımı yapılırken, sokaklardaki başıboş hasta kedi ve köpeklerin tedavi ve aşıları yapıldı.

Bilgi Evlerimizde 4040 öğrencimize orta-lise ve üniversiteye giriş için kurs desteği verilirken, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için de geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘Kitap Okuma Şenliği’nin sekizincisini gerçekleştirdik. Yine Sulukule Sanat Akademimizde gençlere ve yetişkinlere yönelik sanat eğitimlerimiz, eğitim birimlerimizde 18 ayrı dalda el becerisi kurslarımız devam ediyor. Engelliler Birimimizde seminer ve atölye, Kariyer Merkezimizde iş aramakta olan Fatihlilere iş bulma çalışmalarımız sürerken, ihtiyaç sahibi insanlarımıza gıda, hazır yemek, kömür ve giysi desteğimiz belli aralıklarla devam etmektedir. Muhtelif Afrika Ülkeleri’nden gelen sporculardan oluşan Dostluk Spor Kulübümüz yeni döneme ilişkin hazırlıklarını tamamladı. Ayrıca Gençlik ve Spor Merkezimiz de Fatihlilerle birlikte üç ayrı noktada sabah sporlarını sürdürmeye devam ediyor.

Sevgili Fatihliler

Kış mevsimine girmiş bulunmaktayız. Havalar soğudu. Öncelikle kendinize ve ailenize çok iyi bakmanızı ve bu vesileyle 2019 yılının size, ailenize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum. Dua ve destekleriniz olduğu müddetçe sizlere ve Fatih’e hizmet etmeye devam edeceğiz. Kalın sağlıcakla. 

Hasan SUVER

Fatih Belediye Başkanı

Ocak 2019

BİZİ TAKİP EDİN

BÜLTEN